Menu
Сайт в процессі наповнення, вибачте за можливі неточності в зображеннях та описах.

Honda та екологія. Як це торкнеться мотоциклів

У червні 2022 року Honda Group, що складається з кількох світових підрозділів, офіційно випустила звіт про сталий розвиток 2022 року. Слова "стійкість" або "стійкий розвиток" є дивним сучасним евфемізмом для екологічності - тобто новий 190-сторінковий звіт Honda містить інформацію про те, чим компанія займалася з торішнього звіту у сфері екології, зеленої енергетики, охорони навколишнього середовища та суміжних областях, а також про наміри Honda у цьому напрямку.

ЗВІТ ПРО РОЗВИТОК HONDA 2022 РОКУ

Зрозуміло, мова в ньому йде не тільки про мототранспорт, але що стосується двоколісних транспортних засобів, то за останні роки Honda досягла багато чого у сфері екології. Для початку – про головне.

Якщо пам'ятаєте, Honda має план перейти на нульовий рівень викидів для всіх ТС, що випускаються ними, до 2040 року. Для досягнення цієї мети Honda оголосили про те, що 15% мотоциклів, 30% автомобілів і 36% продажів силових компонентів будуть до 2030 року припадати на електричні моделі. Як зауважують самі Honda, це досить складне завдання. Зараз, на кінець червня 2022 року, відсоток продажів електричних моделей у кожній із цих категорій мінімальний.

Так, згідно з звітом Honda, лише 0,01% продажів мотоциклів у 2022 році припали на електроцикли (для ясності, до категорії електроциклів Honda відносять також електроскутери та електровелосипеди). Електромобілі від загального обсягу автомобілів становили 2022 року 0,37%, а силові компоненти - 0,52%.

Втім, при розгляді цих досить скромних цифр варто враховувати контекст. По-перше, зараз (кінець червня 2022 року) Honda працює у сфері електричного мототранспорту не так довго, за що їм, до речі, часто нарікають шанувальники бренду. Зрозуміло, Honda – далеко не єдиний із великих виробників, який гальмує з електрифікацією, але це навряд чи можна вважати виправданням. По-друге, незважаючи на те, що Honda є глобальною компанією, далеко не всі її продукти представлені на всіх ринках світу, і це особливо справедливо щодо електричної продукції бренду.

Однак, у міру того, як Honda випускатиме більше електричної продукції для різних ринків, все більше людей їх купуватимуть за можливості. Зрозуміло, такі чинники як ціна, доступність товарів та наявність запчастин до них (оскільки світ продовжує боротися з проблемами ланцюжка поставок) також відіграватимуть роль у зміні структури продажів Honda.

ШВИДКІЗМІННІ БАТАРЕЇ

І це підводить до іншої цікавої новини, опублікованої у звіті Honda. У червні 2021 року Honda Motorcycle and Scooter India розпочали випробування технології швидкозмінних батарей Honda Mobile Power Pack (HMPP) у моторикшах. Взагалі ці батареї вже використовуються в комерційних електроскутерах Honda, таких як Benly: e, Gyro: e і Gyro Canopy: e, але випробування в електромоторікшах хороші тим, що загальна кількість моторікш в Індії досягає понад вісім мільйонів. Зараз більшість з них працюють на зрідженому природному газі, але оскільки Індія дотримується активної програми електрифікації, задум Honda був очевидним.

Так ось, у червні 2022 року Honda повідомили про офіційне відкриття сервісу беттері-шерингу, тобто спільного використання акумуляторів для індійських електромоторікш. Якщо все пройде відповідно до плану, то першій половині 2023 року сервіс відкриється. Подробиці про принципи роботи цього сервісу поки невідомі, але чекати інформації навряд чи доведеться занадто довго. Також Honda планує масове виробництво акумуляторних батарей для цих індійських моторікш.

ПЛАНИ HONDA З БЕЗПЕКИ

Ще один уламок екологічної мозаїки Honda – це плани компанії Sensing 360 та Safe and Sound Technology. Honda займає досить унікальне становище у світі транспорту, широко охоплюючи як світ мотоциклів, так і світ автомобілів, і тому компанія вважає, що на ній лежить унікальна відповідальність, і ставить перед собою досить амбітну мету зі зниження числа дорожньо-транспортних пригод зі смертельним наслідком. за участю транспортних засобів Honda на нуль до 2050 року. Важко судити, наскільки це реально, адже люди – такі люди, але приємно, що Honda хоча б намагається.

Про технологію Safe and Sound Honda практично нічого не розповіли, зате повідомив про те, як усі види підключених пристроїв спільно працюють над комунікацією реального часу в дорожньому потоці. Якщо ви знайомі із системами розумного будинку, то можливо, вже уявляєте собі загальний принцип, який планує впровадити Honda - за їх задумом, всі розумні транспортні засоби спілкуються в реальному часі один з одним, з камерами, мобільними телефонами, радарами та широким спектром інших електронних пристроїв, що знаходяться на вулицях міст. Також Honda згадала у своєму звіті про консорціум CMC (Connected Motorcycle Consortium), до якого увійшли Yamaha Motor Company Limited, BMW Motorrad, KTM AG та інші мотобренди. Консорціум збирав та аналізував відомості про мотоциклетні аварії. За словами Honda, у 2023 фінансовому році консорціум скористається отриманими знаннями та запропонує конкретні рішення для запобігання мотоциклетним аваріям. У цій сфері належить вирішити ще безліч проблем, не останніми з яких є проблеми аналізу біг дейту та конфіденційності накопиченої інформації. Проте Honda бачить у такій переплетеній інформаційній мережі майбутнє всіх своїх транспортних засобів, включаючи мотоцикли.